Teatr oferujący mnóstwo opcji

Teatr oferujący mnóstwo opcji

Warto przeczytać

Teatr jest niesamowicie złożoną i nieprzeniknioną strukturą. Ma wiele do zaoferowania, ponieważ stanowi całe mnóstwo przeróżnych płaszczyzn. Każdy powinien w nim znaleźć coś dla siebie.

Teatr oferujący mnóstwo opcji

 

Jeśli tylko damy mu szansę i pójdziemy na spektakl, z pewnością nas oczaruje. Trzeba byłoby być naprawdę wybrednym członkiem publiczności aby nie pokochać teatru. Szkoda że tak niewielu ludzi daje sobie szansę, by przekonać się o magii teatru. A rodzajów tej magii jest wiele. Istnieją różne odmiany teatru: teatr repertuarowy, bulwarowy, ogródkowy, telewizyjny, uliczny, objazdowy, szkolny, lalkowy czy muzyczny. Morze możliwości. Warto powiedzieć coś „po krótce” o każdym, aby Ci którzy nie chodzą do teatru, wiedzieli, co tracą.

Teatr repertuarowy zazwyczaj utrzymuje przez określony czas na afiszu po kilka sztuk, granych na zmianę, pracujący jednocześnie nad kolejnymi premierami nowych sztuk. Ma zazwyczaj stałą obsadę, którą publiczność zna i kocha. To w takim teatrze rodzą się sławni artyści, zyskują swoich wiernych fanów, którzy przychodzą specjalnie dla nich. Oczywiście to nie jedyny rodzaj teatru. Teatr bulwarowy charakteryzuje lekki repertuar. Komedie, farsy, a wszystko to przepełnione romansami, miłosnymi labiryntami i dowcipem. Teatr ogródkowy jest wyjątkowo uroczy ponieważ w ramach jego funkcjonowania aktorzy grają w kawiarniach, knajpach na świeżym powietrzu.

W Polsce na dzień dzisiejszy takich teatrów prawie w ogóle nie ma. Istnieje tez teatr telewizyjny, który jest pewnym unowocześnieniem, a jednocześnie sposobem, by zainteresować prawdziwą sztuką i teatrem ludzi, których nie stać lub brak im czasu na wizytę w teatrze. Można powiedzieć że to taki sprytny krok teatru w kierunku publiczności. Oczywiście są tez teatry uliczne, prezentujące cały wachlarz repertuarów rozmaitej wartości. Są także teatry lalkowe, te cieszą się największą sympatią u najmłodszych odbiorców.

Teatr naprawdę jest bardzo zróżnicowany, łatwo dopasować typ teatru do własnych preferencji i gustu. Dlatego zastanawiające jest istnienie ludzi, którzy nie chcą nawet spróbować przekonać się, czy przypadkiem ten typ rozrywki nie spodobałby im się bardziej niż siedzenie przed komputerem.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments