Nauka gry na gitarze – to nauka cierpliwości

Nauka gry na gitarze – to nauka cierpliwości

Promocja i Reklama

Wiele osób, młodych i starych marzy, aby potrafić grać na gitarze klasycznej. Jednak gitara czy ukulele nie są tak łatwym instrumentem do opanowania jak się wydaje. Pierwsze próby nie zawsze przynoszą pierwsze rezultaty. Jednak, kto nie próbuje, nie dowie się, czy jest mu pisany talent grania na gitarze.

Gitara od podstaw

Szkoła Muzyczna Wejherowo – inaczej Muzyczna Przystań jest idealnym miejscem, aby pokazać, że chcemy, potrafimy, jednak potrzebujemy dokształcenia. Jeśli już od małego chwytałeś za struny albo dopiero w wieku 35 spodobało Ci się granie na gitarze to jest to właśnie Twoja szansa, aby spróbować zapisać się do Szkoły, nie ma co zwlekać. Warto wybrać szkołę muzyczną, chociażby ze względu na najważniejszy punkt nauczania – atmosferę! Każdy uczeń będzie miał prowadzone zajęcia indywidualne przez 45 minut, w związku z czym, nauczyciel będzie zwracał uwagę tylko na jego ewentualne błędy, ruchy dłoni, ale również pokaże, co można zrobić, aby akurat ta melodia zabrzmiała lepiej w jego wykonaniu. Szkoła Muzyczna prowadzi zajęcia już dla osób od 8. roku życia. Program nauczania jest dopasowany do potrzeb, zainteresowań oraz predyspozycji ucznia. Potencjalny uczeń pozna wiele akordów gitarowych, dzięki którym zagra każdy utwór, jaki zapragnie, nauczy się piosenek, niektórych wyćwiczy się tak, aby swobodnie je zagrać przy ognisku, rodzinnym obiedzie czy na randce. Nauczyciele nauczą technik gitarowych, dzięki którym chwytanie akordów będzie proste jak bułka z masłem. Kiedy opanuje się łatwiejsze chwyty, znaczenia i drobnostki związane z grą na gitarze i ukulele, zacznie się nauka trudniejszych chwytów, ale takich, których większość gitarzystów nie potrafi zagrać przez ostatnie parę lat. Szkoła muzyczna Wejherowo posiada wykwalifikowaną kadrę dla osób, które nigdy nie grały na gitarze, jakże dla osób mających problem z szybkim chwytaniem akordów, z utrzymywaniem rytmu, z płynną zmianą akordów podczas grania utworów albo z chwytaniem akordów barowych.

Nauka czytania z nut

Oczywiście Szkoła muzyczna w Wejherowie uczy potencjalnych uczniów czytania nut. Mówi się, że czytanie nut na gitarze jest szczególnie skomplikowane z uwagi na sam zapis dźwięku. Jednak to, co słyszymy jest dla nas bardziej proste do naśladowania niż to, co czytamy. Jednak dla nauczycieli z Szkoły Muzycznej nie jest nic straszne i nawet w tak niesprzyjających warunkach czytania nut na gitarze można się tego nauczyć.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments