Co warto wiedzieć o listwach przysufitowych?

Montaż listw przysufitowych Rawicz

Prasóweczki

Co warto znać o listwach przysufitowych? Poprawne wykończenie miejsca, w którym sufit stosuje się ze ścianą, jest niesamowicie ważne, gdyż bezpośrednio wpływa na wynik aranżacyjny. Aktualnie wielką sławą zajmują się tak zwane listwy przysufitowe. Umożliwiają nam one na znacznie proste przystosowanie do grup wnętrz. Co warto znać na ostatni punkt?

Montaż listw przysufitowych Trzemeszno

Poprawne wykończenie miejsca, w którym sufit stosuje się ze ścianą, jest niesamowicie ważne, gdyż bezpośrednio wpływa na wynik aranżacyjny. Aktualnie wielką sławą zajmują się tak zwane listwy przysufitowe. Umożliwiają nam one na znacznie proste przystosowanie do grup wnętrz. Co warto znać na ostatni punkt?

 

kup teraz na allegro

Jak wybrać dobre listwy sufitowe?

Tymi czasy listwy sufitowe zajmują się wielkim zainteresowaniem. Fakt ten daje nam idealnie połączenie ściany z sufitem, i przy tym umożliwiają nam harmonię i estetykę pomieszczenia. Co dobrze, sztukateria styropianowa to piękny pomysł na dobre połączenie sufitu ze ścianą, które umożliwi nam na zarobienie w miejsce luksusowego charakteru.

Montaż listw przysufitowych Trzemeszno

Dziś na rynku możemy wystąpić się z wieloma typami listew sufitowych. Do najprostszych możemy zaliczyć listwy dekoracyjne oraz gładkie, a ponadto gzymsy wraz z oświetleniem. Jak dobrać odpowiedni produkt? Przede wszystkim powinniśmy skoncentrować się na swoich zainteresowaniach i potrzebach. Czym przedstawiają się poszczególne listwy?

Gładkie listwy przysufitowe przedstawiają się zupełnie niezdobioną powierzchnią. W większości przypadków kształtuje się je z poliuretanów oraz duropolimerów. To dopiero za ich sprawą są one właśnie łatwe. W niektórych przypadkach do ich realizacji zajmuje się również styropian EPS 200, który jest zawierany odpowiednią warstwą żywicy akrylowej wraz z dodatkiem kwarcowego kruszywa. Takie działanie zezwala na ludzkie zabezpieczenie towaru przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Kiedy warto dać na listwy gładkie? W wypadku gdy oczekujemy estetycznego i subtelnego wykończenie punktu, w którym ściana gromadzi się z sufitem.

Zobacz również impact factor

Nowym wyjściem są już wymienione dekoracyjne listwy sufitowe. Dużą popularnością zajmują się elementy bardzo bogato zdobione, które wykonane są ze profesjonalnego spienionego poliuretanu oraz listwy gzymsowe. Dostarczają nam one drogi i inny wygląd, nie zaburzą one jednak harmonii danego pomieszczenia. Nie potrafimy jednak zapomnieć, iż w projektu otrzymania pożądanego efektu, przydatne jest łatwe dopasowanie listw do swej aranżacji. W różnym razie potrafią one coś przytłoczyć nasze pomieszczenia.

Montaż listw przysufitowych Trzemeszno

Doskonałe rozwiązanie, czyli listwy z podświetleniem LED

Poza gładkimi i dekoracyjnymi modelami możemy także postawić na styropianowe wyjścia z podświetleniem LED. Dadzą nam na właściwe uzupełnienia płyt, jakie wydobywają się na suficie. Umożliwiają również zmianą charakteru wnętrza, zaś ich ważne zamontowanie optycznie powiększy dany pokój.

W większości przykładów takie produkty robi się ze styropianu EPS 200. Plus jest on też powlekany specjalnym tynkiem sztukatorskim, które umożliwia listwom siłę na jakieś pęknięcia i uszkodzenia. Listwy oświetleniowe z pewnością dadzą nam tak wspaniały efekt aranżacji. Co dobrze, część producentów zezwala na barwienie naszych wyrobów na samodzielny kolor, zatem ich dopasowanie do swego wnętrza nie powinno chodzić do zbytnio trudnego.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Kiedy wybieramy listwy przysufitowe, właśnie tak samo, kiedy w wypadku listew przypodłogowych, należy zwrócić szczególną uwagę na ich szerokość. Najistotniejszym elementem jest dokładnie wysokość i ilość danego pomieszczenia. W wypadku małych mieszkań najlepszym wyborem będą małe i niskie listwy, gdyż dość większe znacząco zaburzyły proporcje. Gdy bierzemy do działania z grubymi pomieszczeniami dobrym wyborem będą większe i wyższe listwy. Wybranie mniejszy sprawi, że dany lokal będzie dawał się coraz wyższy i mniej przyjazny.

Nie potrafimy także zapomnieć o podobnym sposobu. Listwy sufitowe powinny być dobrane do ostatniego, w którym urządziliśmy własny dom bądź mieszkanie. W wypadku klasycznych wnętrz idealnym wyborem będą wielkie frezowane listwy, wyraźnie zdobione listwy czy delikatne ornamenty. W wypadku nowoczesnych wnętrz świetnie sprawdzą się zarówno proste, kiedy i dobre. Z zmiany, jak bierzemy do działania z domami w pałacowym charakterze dobrze sprawdzą się spore listwy przysufitowe ukazujące się bogatym wykończeniem.

Odpowiednie zestawienia kolorystyczne

Równie istotne, jak wybranie odpowiedniej sztukaterii, jest dostosowanie zestawienia kolorystycznego. Oczywiście najtańsza jest biała barwa, która będzie dobrze pasowała do około wszystkiego wnętrza. Możemy także postawić na kolor ściany albo sufitu. Osoby nieco bardziej śmiałe mogą umieścić na różne barwy, które działa, że listwy staną się niebanalną częścią całej aranżacji.

Zobacz również Co warto wiedzieć o listwach przysufitowych?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o