Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Kupcy nie pogodzili się na obszar proponowany przez miasto, jako zastępczy, na etap remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na ulicę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą uważał być lekki dojazd i wada miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z górami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu przeszkodą jest przecież plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w współczesnym miejscu. Chociaż urzędnicy sprawdzą albo na prawdopodobnie nie da się nic w współczesnym problemie zrobić. Alternatywą planuje żyć miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo jest one pozostawione pod budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z pracownikami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg także w tymże roku, tak aby po 4 miesiącach prac ważna było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak prawdopodobne jest, że remont rozpocznie się dopiero jesienią. Jak mówią handlujący, to wiosna jest gwoli nich najnowszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej nawierzchni, na targu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się i nowe punkty handlowe, zadaszenie dla młodszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments