Skąd wziąć pieniądze na nowy telewizor?

Kredyt na zakup telewizora

Artykuł miesiąca

Tylko niewielki odsetek zachodniego społeczeństwa obywa się bez telewizora w domu i oglądania telewizji w ogóle. Część tej grupy przeszła na oglądanie filmów, programów i wiadomości w Internecie, a inni po prostu obywają się bez tego typu rozrywki. Nie zmienia to jednak faktu, że większość z nas posiada telewizor i regularnie z niego korzysta.

Zmiana telewizora

Telewizory służą właścicielom zwykle przez dość długi czas, jednak kiedyś przychodzi taki moment, gdy urządzenie to odmawia posłuszeństwa. Innym razem to użytkownik decyduje się z jakiegoś powodu na zmianę odbiornika na nowy – lepszy, bardziej nowoczesny, a czasem też większy od dotychczasowego.

O ile jednak w pewnych sytuacjach dana osoba ma czas na zaoszczędzenie przynajmniej części kwoty na nowy odbiornik telewizyjny, tak w wielu innych sytuacjach konieczność zakupu nowego telewizora to nagły przypadek. Nie każdy jest jednak na to przygotowany finansowo.

Skąd wziąć pieniądze na nowy telewizor?

Jeśli nie zaskórniaki, to co? Nie zawsze jest od kogo pożyczyć niezbędną kwotę. Co wtedy? Pierwszą możliwością jest zakup telewizora na raty. Jednak nie każdemu bank udzieli takiej sprzedaży, nawet za pośrednictwem sklepu. Trzeba mieć bowiem pewne zabezpieczenia finansowe, jak choćby stałe zatrudnienie, wynagrodzenie na konkretnym poziomie albo stałą renta lub emerytura. Jeśli takie rozwiązanie z jakiegoś powodu nie wejdzie w rachubę, pozostaje tylko kredyt na zakup telewizora. Gdzie go jednak szukać, jeśli bank nie wchodzi w grę? Dobrym miejscem na znalezienie takiego kredytu jest kredytomarket.pl.

Na stronie tej osoba zainteresowana kredytem znajdzie porównanie ofert:

  • kredytów
  • rachunków bankowych
  • pożyczek chwilowych
  • pożyczek ratalnych

i innych produktów finansowych, których dość często poszukują użytkownicy.

Dlaczego warto poszukać kredytu na telewizor na kredytomarket.pl?

Niezależnie od rodzaju interesującego kogoś produktu, na kredytomarket.pl można znaleźć zestawienie przynajmniej kilku ofert konkretnej usługi. Jest to więc zestawienie wszystkich niezbędnych informacji w jednym miejscu i nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie najlepszej dla siebie propozycji na wielu różnych stronach.

Dzięki kredytomarket.pl każdy może wybrać produkt, który najlepiej odpowiada jego oczekiwaniom, potrzebom oraz możliwościom finansowym. To ostatnie jest szczególnie ważne, gdy w grę wchodzi kredyt.

Jakie dane przy decyzji o kredycie warto wziąć pod uwagę na kredytomarket.pl?

Szukając kredytu na kupno telewizora i porównując różne oferty, warto wziąć pod uwagę:

  • RRSO
  • minimalną i maksymalną kwotę kredytu, jaką można wziąć w danej firmie
  • minimalną i maksymalną liczbę rat (co ma też wpływ na ich wartość)
  • czy dana firma pobiera opłatę przygotowawczą i w jakiej wysokości
  • czy dana firma wprowadza ograniczenia wiekowe dla swoich klientów – zdarza się bowiem, że kredytodawca udziela kredytów osobom z konkretnego przedziału wiekowego, np. 21-80 lat
  • czy dana firma sprawdza wiarygodność kredytobiorcy w BIK lub innych rejestrach.

Jeśli coś nadal jest dla klienta niezrozumiałe lub jakiejś informacji nie może znaleźć na stronie kredytodawcy, warto skontaktować się z firmą przez infolinię lub mailowo. Jeśli nie ma takiej możliwości, a dana sprawa wciąż jest niewyjaśniona, lepiej skorzystać z innej oferty kredytowej. Trzeba bowiem pamiętać, że kredyt nawet na najtańszy telewizor, to zobowiązanie przynajmniej na kilka miesięcy. Jeśli z jakiegoś powodu kredytobiorca spóźni się ze spłatą nawet jednej raty, może to pociągnąć za sobą np. wyższe odsetki.

Zacznij od określenia, jak drogi telewizor możesz kupić przy swoich możliwościach finansowych

Chcąc wziąć kredyt na telewizor, warto najpierw obliczyć, jak wysoką ratę można będzie płacić bez większego uszczerbku na jakości życia i bez zagrożenia, że wydatek ten spowoduje np. niemożność zapłacenia jakiegoś stałego rachunku lub zagrozi zapewnieniu minimum egzystencjalnego. A rata to przecież nie sama czysta część pożyczonej kwoty, ale też oprocentowanie kredytu, a czasem też dodatkowe opłaty związane  udzieleniem pożyczki przez konkretną firmę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments