Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Artykuł miesiąca

Większość z nas ma w swoim zwyczaju tworzyć postanowienia na nowy rok. Niektórzy jedno, dwa, a jeszcze inni spisują całą długą listę.

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Gdybyśmy jednak spisali listę tego, co postanowiliśmy sobie przez te wszystkie lata, po czym sprawdzili w ilu tych postanowień udało nam się sumiennie dotrzymać, bylibyśmy mocno rozczarowani.

Na samą myśl stworzenia szczegółowej listy nowych, dobrych nawyków, samo wyobrażenie tego co by się na niej miało znaleźć może już być przerażające, lecz wcale nie musi tak być.

Statystycznie najwięcej ludzi od nowego roku próbuje rozpocząć swoją przygodę ze sportem, zdrowym odżywianiem się i dbaniem o własne zdrowie i formę.

Przede wszystkim ważnym krokiem do wytrwania w naszych noworocznych postanowieniach, jest ograniczenie niechcianych motywacji. Pamiętajmy, że jedna motywacja nie istnieje. Istnieje wiele motywacji powiązanych z ich obiektami.
Motywacja może się tyczyć także oglądania seriali, siedzenia z nosem w telefonie i wylegiwania się na kanapie.

Wytrwanie w postanowieniach noworocznych często kończy się niepowodzeniem, dlatego że motywacja do złych i nieproduktywnych czynności jest często silniejsza od dobrej motywacji.

Bardzo ważne w naszej wytrwałości w noworocznych postanowieniach jest samokontrola. Unikajmy zbędnych stresów, konfliktów oraz pokus.

Żeby zrealizować nasze postanowienia, motywacja musi być silniejsza, niż przeszkody stojące nam na drodze. Rzeczy, które nam przeszkadzają i kuszą, po prostu usuwajmy, bądź chowajmy.

Nie przejmujmy się tym, że na początku nie wszystko będzie nam wychodziło. Po prostu wróćmy do naszego postanowienia i walczmy dalej.
Ważne jest, aby swoje postanowienia wdrażać po kolei. Jednym z największym błędem w postanowieniach noworocznych, jest wdrażanie ich wszystkich naraz. Próbując osiągnąć wszystko jednocześnie w efekcie zostajemy z niczym.
Rok ma dwanaście miesięcy, co pozwala na rozłożenie naszych postanowień w czasie.
Kiedy przywykniemy do jednego dobrego nawyku, dopiero wtedy możemy wdrożyć drugi.

Jeżeli pierwsze z postanowień nas przerasta, zmieńmy kolejność i zacznijmy od czegoś łatwiejszego.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments