Jak się wzbogacić?

Jak się wzbogacić?

Promocja i Reklama

Często wielu z nas zastanawia się nad tym jak to jest, że jedni są biedni, a drudzy bogaci.

Jak się wzbogacić?

Prawie każdy człowiek marzy o tym aby osiągnąć sukces zawodowy, założyć własną działalność i po prostu zwiększyć swoje dochody.

Prawda jest jednak taka, że bogaci zarabiają, a biedni tracą myśląc że zarabiają.
Mamy cztery kluczowe sprawy, takie jak przychody, koszty, aktywa i pasywa.
Przychodem jest przykładowo praca na etacie, każdy sposób w jaki aktywnie zdobywamy pieniądze.
Koszty to czynsz, rachunki, jedzenie i podatki.
Aktywa zaś to wszystko co posiadamy i to co wkłada pieniądze do naszego budżetu. Mogą to być obligacje skarbu państwa, bądź przychody płynące z wynajmu mieszkania.

Pasywa jest przeciwieństwem aktywy. To wszystko to, co pieniądze z naszej kieszeni wyciąga, czyli między innymi kredyty i pożyczki.

Według statystyk bogaci najpierw zmniejszają swoje koszty i inwestują, a biedni robią odwrotnie.
Ludzie mniej zamożni często zaciągają kredyty i pożyczki, na to co chcą mieć tu i teraz. Bogaci zaś sumiennie odkładają pieniądze, aby kupić daną rzecz za gotówkę.

Aby zwiększyć własne dochody, trzeba posiadać pewną wiedzę na temat finansów. Przed każdym większym zakupem rzeczy o sporej wartości, zastanówmy się czy rzeczywiście jest ona nam potrzebna.

Ważne jest tutaj jedno meritum, aby nie spędzać czasu na ulepszeniu produktów, które chcemy wystawiać, a wykorzystajmy go na to aby lepiej dany produkt sprzedać.
Zakładając własną działalność pamiętajmy, aby najpierw płacić sobie. Określmy sobie również sumę, jaką chcemy odkładać na oszczędności. Koniecznie zróbmy to na początku miesiąca.

Prawdziwym problemem wielu osób jest sposób wydawania posiadanych pieniędzy, oraz brak zrozumienie różnic między aktywami a pasywami.

Najlepiej uczyć się w praktyce. Zakładając małą firmę bądź inwestując drobne kwoty, znajdując odpowiednią osobę, która da nam umiejętności i wiedzę jaką potrzebujemy.
Możemy także udać się na kurs, oferujący nam zgłębienie wiedzy, której szukamy.
Celem rozwoju osobistego, jest poprawianie własnych wyników, a nie samopoczucia.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments