Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Szklarska Poręba

Dolnośląskie

Endometrioza to podstępna choroba, która dotyka jedynie kobiety. Jednak dzięki rozwojowi medycyny i nauki lekarze wiedzą coraz dużo na jej problem. I tylko geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy zatrzymuje się coraz bardziej korzystne.

Endometrioza Lekarz Jelcz-Laskowice

Co wtedy istnieje endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka otrzymująca się właśnie w macicy – zostaje odnaleziona w następnych dziedzinach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna wie też przypadki, w których endometrium było ulokowane np. w wątrobie, a nawet mózgu. Endometrium bez względu na plac występowania używa przez każde etapy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki dostające się w macicy w tej części są usuwane z tworzywa kobiety wraz z naturą miesiączkową. Te ulokowane w następnych dziedzinach systemu nie są takiej dróg i dociera do tzw. miesiączkowania wstecznego. Więc z zmian jest okazją powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a i bezpłodności. W obecnych latach specjaliści także dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, a ze powodu na zabieg danych dotyczących podłoża jej ponoszenia, nie jest skuteczny specyfik na ostatnie schorzenie. W klubie spośród tym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i zmniejszanie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Jelcz-Laskowice

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic świadczy te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety istnieje wtedy dolegliwość złośliwa. Choć jej przebieg kliniczny istnieje taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – znaczy w którymkolwiek z środków widocznych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, jest innego typu zgrubienia i guzy zbliżone swoimi racjami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki również chorób endometrium, wybiera się między innymi w nieprawidłowo funkcjonującym organizmie odpornościowym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Jelcz-Laskowice

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w której nad kuracją schorzenia pracują najlepsi specjaliści z endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich niezbędnych badań w przyjemnych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Jelcz-Laskowice

Specjaliści z leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują pozostałe metody leczenia, nierzadka łącząc je ze sobą, w punktu uzyskania jako najpiękniejszego rezultatu kuracji. Pacjentki komunikujące się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w współczesnym więcej dietetyka, który w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. I stosuje się terapię farmakologiczną, która także działa w konkurencji z bólem, natomiast w sukcesach mocno zaawansowanej endometriozy, chwali się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Jelcz-Laskowice

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które trafiają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic pozostają pod opieką lekarzy do końca naszego życia. Ale dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i ciągłemu leczeniu, jest nadzieja na zredukowanie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości powiązanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o