Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Toż prawdziwa reklamę również dla ludzi jak również turystów leżących w własnym mieście. Już wkrótce budynek kołobrzeskiego dworca ma zostać gruntownie przebudowany.
Obiekt ma stać w sum przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie zwiększy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie dużego pomieszczenia na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Żyć potrafi także powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak istotnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z wykorzystaniem najbliższego otoczenia. Na parterze ma zostać założona poczekalnia oraz hol, do jakich osiągać będą toalety. Rozważona ma zostać także poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano duże mieszkanie na przechowalnię bagażu dostępne również z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają zostać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po ustaleniu z konserwatorem zabytków ma zostać przywrócona dawna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeżeli należy o zagospodarowanie działki, mają zostać usunięte bariery architektoniczne. Powstać są min. dwa miejsca parkingowe dla osób niewidomych i min. dwa pola do ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem są stać w sum przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja wraz ze jakimiś pozwoleniami jest żyć zdeterminowana w układu 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia określana jest na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został przełożony do gruncie w 1910 r. Obiekt otrzymuje się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został przeprowadzony remont mieszkania dworca, jednakże stan techniczny całego budynku PKP SA określa jako zwykły i trudny modernizacji. Hol główny pełni rolę poczekalni. Wybierają się w nim te kasy i cele handlowe. Cel nie spełnia wymogów TSI-PRM, co świadczy, iż nie jest w sum przystosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach zaczynania się.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments